Fotografia
Opcje filtrowania
Producent:
Filtr cenowy:
od:
do:
Tylko dostępne od ręki:

Filtry

Filtry fotograficzne mają wiele zastosowań i są przydatne zarówno w pracy profesjonalisty jak i amatora. 
Na rynku do wyboru mamy różne ich rodzaje : ochronne, UV,  polaryzacyjne, szare, efektowe , podczerwone, close-up.
Oprócz wyboru samego filtra należy pamiętać, aby dobrać odpowiednią średnicę filtra, zwrócić uwagę na grubość oprawki oraz dopasować jakość filtra do posiadanego obiektywu.
Filtry dzielimy także na okrągłe i kwadratowe. Najczęściej wybierane są filtry okrągłe (nakręcane bezpośrednio na obiektyw), druga opcja to filtry kwadratowe które wymagają zastosowania adaptera na obiektyw  +  holdera/uchwytu do którego wsuwane są filtry. Jest to rozwiazanie  droższe ale dające jeszcze więcej możliwości.

Najpopularniejsze filtry fotograficzne to:

Filtr UV - pochłania promienie ultrafioletowe, zmniejszając zamglenie i poprawia kontrast zdjęcia . Nie wpływa widocznie na zdjęcia, nie zmienia kolorów ani nie dodaje żadnych efektów.
Ponadto filtry UV podobnie jak filtry Protect chronią soczewkę obiektywu przed urazami mechanicznymi, jak również przez brudem czy wilgocią
Wyższej jakości filtry posiadają powłoki antyrefleksyjne, utwardzane są powłoką hydrofobową oraz (na zewnątrz filtra) powłoką odporną na tłuste zabrudzenia.
 
Filtr Polaryzacyjny - usuwa niechciane refleksy i odbicia światła na wodzie, niebie, szkle i innych płaszczyznach niemetalicznych. Pogłębia błękit nieba i poprawia jego kontrast, zwiększa nasycenie kolorów. 
Niezastąpiony w fotografii podróżniczej i pejzażowej.
 
Filtr szary/ND - pozwala zmniejszyć ilość światła wpadającą do obiektywu, stosować długie czasy naświetlania i otwartą przysłonę. 
Występują w wielu wariantach (ND2 - ND32000). Im gęstszy jest filtr (większa wartość ND) tym więcej światła pochłania.
Używając filtrów ND możemy np. fotografować w słoneczny dzień czy uzyskać efekt rozmycia (np. strumienia/wodospadu lub poruszających się obiektów)
Jeden z najczęściej stosowanych filtrów w fotografii przyrody / krajobrazowej / podróżniczej

Filtr połówkowy ND - podobnie jak filtry szary pełny zmniejsza ilość światła wpadającą do obiektywu - ale na połowie kadru. 
Filtry te mogą mieć przejście (gradient) miękkie, twarde lub odwrócone. Ułatwia fotografowanie gór, morza a także wschodów i zachodów słońca.

Kupując filtr fotograficzny - należy w pierwszej kolejności zdecydować , jaki efekt chcemy uzyskać, następnie dobrać odpowiedni rodzaj filtra oraz wybrać właściwą średnicę i jakość filtra do obiektywu.

Jako długoletni autoryzowany partner, oferujemy filtry najlepszych producentów, takich jak: Hoya, Marumi, Nisi.

 

Fujifilm filtr PRF 49mm

Filtr ochronny pomaga zabezpieczyć przednią soczewkę obiektywu przez kurzem i zabrudzeniami. Należy po prostu nakręcić go na front obiektywu i zapewnić mu natychmiastową ochronę! To jednak nie wszystko, powierzchnia filtra została powleczona zaawansowaną powłoką Super EBC, która pomaga ograniczyć występowanie zjawisk ghostingu (tzw. zjawy, obrazy wtórne) i flary (odblasków) i innych artefaktów świetlnych, z kolei jego konstrukcja oparta na cienkim pierścieniu zapobiega winietowaniu, gdy używane są jednocześnie dwa filtry. Do instalacji wymagany jest adapter AR-X100

329 zł
pytaj o dostępność

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.